Yapay zeka meslekleri ortadan kaldıracak mı?

0

yapay zeka meslekler

Endüstri 4.0 ve dijitalleşmeyle gelen en önemli sorular arasında yapay zeka meslekleri ortadan kaldıracak mı sorusu yer alıyor diyebiliriz. Bir internet sitesi bu soruyu cevaplıyor.

Yapay zeka meslekleri etkiliyor

Otomasyon sistemleri günümüz iş süreçlerini etkisi altına almış durumda. Özellikle yapay zeka, mesleklerin geleceğini etkileyerek istihdam konusunda da endişelere neden oluyor.

NPR isimli internet sitesi, kullanıcıların mesleklerini yapay zeka tarafından ele geçirilip geçirilmeyeceği konusunda bilgi veriyor. 2015 yılı tarihinde geliştirilen bu internet sitesi, her ne kadar günümüz verileriyle birebir uyuşmasa da kullanıcılara ön bilgi sunuyor diyebiliriz.

NPR tarafından yayınlanan siteye giriş yaptığınızda çalıştığınız sektörü ve mesleği seçmeniz yeterli oluyor. Daha sonra işinizin otomasyona devredilip devredilmeme konusunda size bir yüzde ve bilgilendirme yazısı sunuluyor.

NPR’ın internet sitesinde hemen hemen her mesleğe yer verildiğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>