Yapay zeka nükleer silahlardan daha tehlikeli!

0

Yapay zeka nükleer

İnsanları Mars’a götürme çalışmaları yürüten Elon Musk, yapay zeka nükleer silahlardan daha tehlikeli açıklamasını yaptı. Elon Musk, yapay zeka geliştirme çalışmalarının denetim altına alınması gerektiğini vurguladı.

Elon Musk: Yapay zeka nükleer silahlardan daha tehlikeli

Yapay zeka alanında yapılan çalışmalara yönelik yorumlar, insanlık için tehlikeli ve yararlı olmak üzere iki farklı çatı altında toplanıyor. Günümüzün en önemli tekonoloji liderlerinden biri olan Elon Musk da son yaptığı açıklamayla bu tartışmalara bir yenisini ekledi. Musk, yapay zekanın nükleer silahlardan daha tehlikeli olduğunu söyledi. Ayrıca yapay zeka çalışmalarının denetim altında tutulması gerektiğini de vurguladı.

Elon Musk: “Bu, halk için çok ciddi tehlike düzeyi içeren bir durum. Bu yüzden iç görülü bir kamu kurumu olmalı ve herkesin yapay zekayı güvenli bir şekilde geliştirdiğini doğrulamak için denetlemesi gerekir. Bu son derece önemlidir” dedi.

Musk daha önce yapay zekanın III. Dünya Savaşı’nı başlatabileceğini de belirtmişti. SpaceX girişimiyle insanları uzaya göndermeyi amaçlayan Musk, başka bir Karanlık Çağın Dünya’ya çarpma olasılığına hazırlandığını söyledi.

AlphaGo ve AlphaGo Zero’yu örnek gösteren Musk, yapay zekanın herkesin bildiği gibi büyük bir teknoloji olduğunu ve gelişme oranının da üstel olduğunu vurguladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>