Yapay zeka öğretmeni Riiid yatırım aldı

0

Yapay zeka öğretmeni Riiid

Yapay zeka öğretmeni Riiid, SoftBank aracılığıyla yatırım aldı. Riiid 175 milyon dolarlık yatırımlarla çalışmalarına devam edecek.

Yapay zeka öğretmeni Riiid

Güney Koreli bir yapay zeka eğitim girişimi olan Riiid Inc, SoftBank Group Corp’un Vision Fund 2’den 175 milyon dolar topladı. Standartlaştırılmış test dünyasını sarsacağını ve teknolojisini devlet okullarına götürdüğünü söyledi.

Araştırma şirketi HolonIQ’ya göre risk sermayesinin eğitim teknolojisi finansmanı salgınla birlikte 2019’da 7 milyar dolardan 2020’de küresel ölçekte 16.1 milyar dolara yükseldi.

Riiid’in yapay zeka öğretmeni, İngilizce değerlendirme testi TOEIC için sınava hazırlık hizmetleri ile Japonya ve Güney Kore’de gelir elde etmeye başladı. Ayrıca, çalışanlar için eğitim programları oluşturmak isteyen hazırlık şirketlerini ve işletmeleri test etmek için teknolojisini lisanslıyor. Riid CEO’su Y.J. Jang, bu teknolojiyi devlet okullarına sunmaya çalıştıklarını da söyledi.

Bura özel derslerin ortaya çıkardığı fırsat eşitsizliğine dikkat çekerek, herkesin nitelikli eğitime ulaşabilmesi hedefleniyor. Sistemin ana amacı öğrencilerden ödeme almayarak, özel ders hizmeti sunabilmek. Farklı öğrenim seviyelerinden kişilerin de katılımıyla, eğitimde yeni bir dönem başlayacak diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>