Yapay zeka parfümler piyasaya çıkıyor

0

yapay zeka parfümler

IBM ve Symrise ortaklığıyla, yapay zeka parfümler satışa çıkıyor. Benzersiz özellikteki yapay zeka parfümler, 2019 yılında piyasaya çıkacak.

Philyra: yapay zeka parfümler

Yapay zeka alanındaki en önemli şirketlerden IBM, Symrise isimli kozmetik şirketiyle yeni bir ortaklık kurdu. Ortaklık ile geliştirilen Philyra isimli yapay zeka, benzersiz kokular üretmeye odaklanacak.

Philyra bu kokuların üretimi için Symrise’ın esans veri tabanından yararlanacak. Yapay zeka, 1.7 milyondan fazla formülü inceleyerek, yeni formüller geliştirecek.

Philyra’nın amacı sanılanın aksine insanların ilgisini çekecek kokular geliştirmek değil. Philyra, şu ana kadar üretilmemiş benzersiz kokuları üreterek, yapay zekanın kozmetikteki etkisini gösterecek.

O Boticário için iki yeni parfüm üretecek olan yapay zeka, 2019 yılının ortalarında yeni parfümlerin piyasaya sürülmesini sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>