Yapay zeka portre için rekor teklif

0

Yapay zeka portre

Yapay zeka portre için rekor fiyatta bir teklif sunuldu. Yapay zeka tarafından yapılan Portrait of Edmond Belamy sanat dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

Yapay zeka portre: Portrait of Edmond Belamy

252 yıllık Christie’de düzenlenen açık artırmada, yapay zeka tarafından yapılan portre için 7-10 bin dolar aralığında bir teklif verilmesi beklenmekteydi. Ancak son teklifler beklentilerin çok daha ötesinde oldu. Portrait of Edmond Belamy için açık artırmada 432.500 dolar teklif verildi. Tabloyu satın alan kişi, isminin gizli kalmasını istediği belirtiliyor.

Portreyi yapmak için makine öğrenimi kullanan üç Fransız öğrenci, kendi kendine öğrenen bir sistem geliştirmiş. Ancak tabloyla ilgili gelecekte bir sorun oluşma ihtimali de bulunuyor. Geliştiriciler, portreyi yapan yapay zekanın kodunun bir kısmının kendileri tarafından yazılmadığını belirtiliyor. Dolayısıyla yapay zekalı eserin sahtesinin de çıkma ihtimali bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>