Yapay zeka projelerinde on kat artış yaşandı

0

Yapay zeka projeleri

Yapay zekanın hype dalgasının zirvesine çıktığını biliyoruz. Yeni bir anket, tamamlanmış veya neredeyse tamamlanmak üzere olan yapay zeka projelerinin sayısının son 12 ayda on kat arttığını tahmin ediyor.

Ancak bu, BT ekiplerinin yetişmek için çabaladığı anlamına geliyor. Şirketler, hepsini bir araya getirmek için doğru becerilere sahip daha fazla kişiye ihtiyaç duyar ve yöneticiler ve yöneticiler, yapay zekanın işletmenin ihtiyaç duyduğu şeyleri güvenli bir şekilde sunmasını sağlamalıdır. Juniper Networks tarafından yayınlanan 700 BT yöneticisi ve yöneticisiyle yapılan yakın tarihli bir ankette yetenek eksiklikleri, entegrasyon zorlukları ve yönetişim gereksinimleri dikkat çekiyor.

Yapay zeka uygulamaları, bir yıl önce yüzde 6’dan bugün yüzde 63’e yükseldi. Buna ek olarak, geçen yılki ankete hakim olan daha dar kullanım örneklerine kıyasla şu anda tam yapay zekanın benimsenmesi için artan bir coşku görüyoruz. Gelecekte yaygın olarak benimsenecek şekilde tamamen etkinleştirilmiş yapay zeka kullanım senaryolarını devreye sokmak istediklerini söyleyen BT liderlerinin yüzdesi yüzde 11’den yüzde 27’ye yükseldi.

Uzun süredir devam eden yap ya da satın al bilmecesi, yapay zeka projeleriyle su yüzüne çıktı. Şirketler, şirket içinde oluşturulanlara kıyasla hazır yapay zeka çözümlerini uygulama konusunda bölünmüş durumda. Yaklaşık 10 yöneticiden 4’ü (yüzde 39), kuruluşlarının kullanıma hazır yapay zeka çözümlerini tamamen kendi oluşturdukları çözümlerle karıştırdığını ve her 10 yöneticiden 3’ü ya yalnızca kullanıma hazır ya da yalnızca tamamen şirket içi çözümler kullandığını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>