Yapay zeka restoranlarda görev alıyor

0

yapay zeka restoran

Miso Robotics tarafından geliştirilen yapay zeka restoranlarda görev alıyor. CookRight, etlerin pişme süresini en iyi şekilde ayarlıyor.

Yapay zeka restoranlarda pişirme süresini ayarlıyor

Fast-food burger zincirleri için Flippy robotunu yaratan Miso Robotics, bu ürünüyle büyük ses getirmişti. Şirket artık biftek veya tavuğun en iyi nasıl pişirileceği konusunda çalışıyor.

Miso Robotics, tek tek yiyecekler için ızgara sürelerini izleyen ve hat aşçılarından bunları doğru zamanda çevirip kaldırmalarını isteyen bir yapay zeka uygulaması ve kamera sistemi olan CookRight’ı tanıttı. Sistem, pişirme sürelerini daha hassas ölçmek için bir ızgaradaki ısı dağılımını bile öğrenebiliyor.

Kullanıcı arayüzü tableti, kameralar ve küçük bir bilgisayardan oluşuyor. Bu nedenle müşterilere Flippy’den çok daha basit ve ucuz birçok sunuluyor. Ayrıca abonelik için aylık yaklaşık 100 dolarlık ödeme alınıyor. Çok hızlı ve basit bir şekilde kurulan sistem, sadece büyük market zincirlerinde değil küçük ölçekli marketlerde de kullanılabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>