Yapay zeka ve robotik sistemler işçileri memnun ediyor

0

“Yapay zeka ve robotik sistemler çalışanları nasıl etkileyecek?” sorusu son yılların önemli tartışma konuları arasında yer alıyor. Bazı kesimler işsizliğe neden olacağını söylerken, bazı kesimler insanların daha verimli bir şekilde çalışarak zihin emeğinin değerinin artacağını savunuyor.

Yapay zeka ve robotik sistemler ile çalışma zamanı

Bulut tabanlı kurumsal iş yönetimi çözümleri sağlayıcısı Workfront, ABD’li işçilerin otomasyonun işyerlerinde yaratacağı etkiden büyük ölçüde memnuniyet duyduklarını belirten bir rapor yayımladı. Araştırmaya göre işçiler zamanlarının ancak yüzde 44’ünü öncelikli işlerine ayırabiliyor. Özellikle e-postalar, toplantılar ve zorunlu olmayan görevler iş haftasının büyük kısmını işgal ediyor.

500’den fazla çalışanın olduğu şirketler incelenerek hazırlanan rapor üç konuya odaklanıyor:

Ek uygulamalar ve araçlar işçi verimliliğini etkiliyor. Bunların en başında ise e-postalar bulunuyor.

Yapay zeka ve robotik sistemler esnek çalışmayı artıyor. Rapor, çalışanlarının yüzde 79’unun şu anda esnek çalışmayı kullanma becerisine sahip olduğunu gösteriyor. Şirketler, çalışanlarının ofis ve mesai saatleri dışında uzaktan da destek verilmesinden önemli fayda sağlıyor.

Otomasyon geleceğimizdir. Çalışanların yüzde 69’u otomasyonun birincil iş görevlerini daha iyi yerine getirebilecek zamanı yarattığını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>