Yapay zeka ruj rengini bulabiliyor

0

Yapay zeka ruj

Moda dünyasının dev ismi Chanel, yapay zeka ile bir yeniliğe imza attı. Yapay zeka ruj rengini bularak, kullanıcılara yardımcı oluyor.

Yapay zeka ruj rengini seçiyor

Fransa merkezli moda markası Chanel, teknoloji ile modayı bir araya getiriyor. Çeşitli yapay zeka projelerine imza atan Chanel, bu kez bir uygulamayla müşterilerinin karşısına çıktı.

Akıllı telefonlar için geliştirilen Lipscanner isimli bu uygulama, bir kişinin dudağındaki ruj rengi ve modelinin bulunmasını sağlıyor. Yapay zeka destekli uygulama, taramayı yaptıktan sonra Chanel kataloğundan en uygun rujları gösteriyor. Üstelik bununla da sınırlı kalmayan uygulama, kullanıcının bu ruj renklerini sanal olarak denemelerini sağlıyor.

Uygulama istediğiniz renklere uygun bir şekilde ruj seçimi yapılması konusunda da yardımcı oluyor. Uygulama bu seçimi, o gün kullanmak istediğiniz çanta veya giymek istediğiniz kıyafete uygun şekilde yapmanızı sağlıyor.

Şu anda uygulamada 400’ü aşkın renk ve doku bir araya getirilmiş durumda. iOS kullanıcıları için yayınlanan uygulamanın Android’e gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>