Yapay zeka saklambaç oynadı!

0

Yapay zeka saklambaç

OpenAl ekipleri tarafından geliştirilen yapay zeka saklambaç oynayarak öğrenme sürecine sahil oldu. 500 milyon kez tekrarlanan denemelerde, oldukça ilginç sonuçlar elde edildi.

Yapay zeka saklambaç oynayarak öğrendi

Yapay zeka alanında yaptığı çalışmalarla bilinen, kar amacı gütmeyen OpenAI kuruluşu oldukça ilginç bir çalışmaya imza attı. Geliştirdiği yapay zekaya saklambaç oynattıran OpenAI, öğrenme süreciyle ilgili ilginç bilgiler paylaştı.

Yapay zeka ile saklananlar ve arayanlar olmak üzere iki farklı grup oluşturuldu. Saklananlar ve arayanlar, başarılı olmalarına göre puanlandırıldı. 500 milyon kez tekrarlanan denemelerde, yapay zeka öğrenerek saklanma ve arama için farklı yollar denedi.

Örneğin, 25 milyonuncu denemelerde sonra saklananlar, etraflarındaki blokları kullanarak kendilerine saklanma alanları yarattılar. Benzer şekilde 75 milyonuncu denemelerden sonra arayanlar, etraflarındaki bloklarla kaleler ve rampalar yaparak kendilerine görüş alanı sağladılar.

Bu çalışma, tekrarlı denemeler sonrasında yapay zekanın yeni yöntemler geliştirebildiğini ortaya koydu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>