Techinside Google News
Techinside Google News

Yapay zeka sohbet robotlarıyla neler yapılabilir?

Yapay zeka sohbet robotları özel bir görüşme organize etmekten günlük planlamanızı yapmaya kadar geniş bir ölçekte kullanılabiliyor.

Yapay zeka sohbet robotları özel bir görüşme organize etmekten günlük planlamanızı yapmaya kadar geniş bir ölçekte kullanılabiliyor.

Yapay zeka sohbet robotlarının popülaritesi, kodlama, yazma ve daha fazlası gibi teknik görevlerde sağladığı kolaylık nedeniyle hızla arttı. Aşağıda, hayatınızı basitleştirmek için yapay zeka sohbet robotlarını kullanmanın faydalı yollarını listeledik.

- Advertisement -

Yemek tarifleri

Kendiniz veya aileniz için her gün üç öğün yemek için yeni fikirler bulmak zor olabilir. Örneğin, “Bana havuç, soğan, tavuk ve makarna kullanılan bir tarif verebilir misiniz?” diye sorabilirsiniz. Yapay zeka size saniyeler içinde tarif verecek.

Yemek yiyecek yerler bulmak

İster biriyle buluşuyor olun ve bir restoran önermek isteyin, ister kendinizi daha önce hiç bulunmadığınız yeni bir mahallede bulun ve nereye gideceğiniz konusunda önerilere ihtiyaç duyun, ister sadece bölgenizde yeni yerler keşfetmek isteyin, yapay zekayı kullanabilirsiniz. Örneğin, Bing Chat‘e “NYC’de Latin yemekleri sunan ve mutlu saatler için açık olan bir yer bulmama yardım edebilir misiniz?” sorusunu yönelttiğinizde saniyeler içerisinde size öneriler sunacak.

Kendinize bir içki yapmak

Canınız ister alkollü bir içecek ister smoothie çekiyor olsun, mükemmel tarifi hazırlamanıza yardımcı olması için bir yapay zeka sohbet robotu kullanabilirsiniz. Örneğin, kendinize rom kullanarak tatlı bir kokteyl yapmak isterseniz, Bing Chat’e “Rom ile hangi tatlı kokteylleri yapabilirim?” sorusunu yöneltebilirsiniz.

Randevu önerileri

Yapay zeka, kendi başınıza hiç düşünmemiş olabileceğiniz eğlenceli, yeni, yaratıcı tarihler bulmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, “Bana kapalı mekanda ve düşük bütçeli bir randevu fikri verebilir misiniz?” sorusunu yöneltebilirsiniz.

Televizyonda ne izleyeceğinizi bulmak

Yapay zekadan, aradığınız belirli türde izlemeniz için bir film veya şov bulmanıza yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Örneğin, “Netflix’te izlemek için bir romantik komedi seçmeme yardım edebilir misin?” sorusunu yöneltebilirsiniz.

Oyun oynayabilirsiniz

Yapay zeka ile temel oyunları oynamak oldukça eğlenceli. Sıkıcı bir sınıfta veya iş toplantısında oturuyorsanız, en sevdiğiniz yapay zeka chatbot’tan sizinle bir oyun oynamasını istemekten çekinmeyin. Yapay zeka, tic tac toe, adam asmaca, trivia, 20 soru ve daha fazlası gibi bildiğiniz ve sevdiğiniz tüm standart oyunları oynayabilir.

Parti planlayın

Bing Chat’e “Köpeğime 5. doğum günü partisi planlamama yardım eder misin?” sorusunu yöneltebilirsiniz. İlk yanıt, köpeğinizin doğum günü partisi için kullanabileceğiniz mekan, dekorasyonlar, aktiviteler ve yemek fikirleri içerecek. Daha sonra detay planlama hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir