Yapay zeka sohbet robotu bekleme sürelerini azaltabilir

0

Yapay zeka sohbet robotu

Walton Center NHS Foundation Trust , uzmanların üretkenliğini artıran, hastalar için bekleme sürelerini azaltan ve genel deneyimi iyileştiren dijital çözümler geliştirmek için TCS ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

TCS’de Birleşik Krallık, Avrupa ve ANZ Kamu Hizmetleri İş Birimi Başkanı Shalini Mathur şunları söyledi: “Yeni nesil teknolojileri kullanarak Birleşik Krallık’ta hasta bakımını dönüştürmek için The Walton Center ile ortak olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu teknolojiler ve çözümler, uzman danışmanların üretkenliğini artırırken hastalar için bekleme sürelerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu, diğer klinik ortamlarda benzer dijital inovasyon için bir plan oluşturuyor” diyor.

Bu ortaklığın ilk ürünü, baş ağrısı olan hastaların teşhis ve tedavi şeklini değiştirmeyi amaçlayan bir yapay zeka sohbet robotudur. Klinisyenin değerlendirmesine bağlı olarak, bir hasta muayene için hızlı bir yola koyulabilir veya sırasını beklerken semptomlarını hafifletme konusunda rehberlik sunulabilir.

The Walton Center Nöroloji Bölüm Klinik Direktörü ve baş ağrıları konusunda uzmanlaşmış Danışman Nörolog Dr Anita Krishnan: “Teknoloji tıbbın büyük bir parçası ve hastalarımıza yardımcı olacak yeni bir yapay zeka tabanlı çözüm yaratmak için TCS ile çalışmak heyecan verici. Chatbot sistemi ayrıca, daha fazla hastaya fayda sağlayabilecek tıbbın diğer alanlarına da yayılma potansiyeline sahiptir. Yeni çözümün etkili ve güvenli olmasını sağlamak ve verimliliği ve hasta sonuçlarını iyileştirmek için TCS ve diğer uzman ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz” diyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>