Yapay zeka şüphelileri tespit edecek

0

yapay zekalı kameralar

Güney Kore’de kurulacak yapay zekalı kameralar güvenliği sağlayacak. Yapay zeka şüphelileri tespit ederek, önceden önlem alınmasını sağlayacak.

Yapay zeka şüphelileri tespit için kullanılacak

Günlük rutin işlemleri daha hızlı ve otomatik hale getiren yapay zeka, güvenlik konusunda da önemli avantajlar sunuyor. Face ID gibi sistemlerle şifreleme konusunda avantajlar sunan yapay zeka, suçluların ve şüphelilerin tespitinde de kullanılabiliyor.

Güney Kore’de Elektronik ve Telekomünikasyon Araştırma Enstitüsü (ERTI) 2020 yılı Temmuz ayına kadar Seocho bölgesinde 3 bin kamera kurulacağını açıkladı. Yapay zekalı kameralar, yoldan geçen kişilerin konum, zaman ve davranış gibi kalıplarını inceleyecek. Örneğin, hızlı bir şekilde yürüyen kişi takibe alınacak ve davranışları izlenecek. Daha sonra şüpheliler güvenlik güçlerine bildirilerek, olası tehlikeler yaşanmadan önlem alınmaya çalışılacak.

Geliştirme çalışmaları devam eden yapay zekanın, son sürümünün 2022 yılında şekilleneceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>