Yapay zeka tabanlı antivirüs motoru

0

WatchGuard, Firebox Unified Security Platform cihazında bulunan Fireware işletim sisteminin 12.2 sürümünü geçtiğimiz günlerde duyurdu.

Kötü niyetli yazılıma yapa zeka önlemi

Sürekli gelişmeye devam eden sıfırıncı gün ataklarını bir yapay zeka motoru aracılığıyla algılayarak engelleyen yeni antivirüs tarama sistemi IntelligentAV, bu güncellemede öne çıkıyor.

Firebox platformunda bulunan diğer kötü niyetli yazılımlara karşı savunma sistemleri olan Threat Detection and Response, Gateway AntiVirus ve APT Blocker’e katılan IntelligentAV, yeni bir güvenlik katmanı oluşturuyor.

IntelligentAV, en güncel tehdit istihbaratına ve imza veri tabanlarına erişim olmaksızın kötü niyetli yazılımları tespit edebilen makine öğrenme teknolojisine dayalı Cyclance’nin kötü niyetli yazılım algılama motorunu kullanıyor. SE Labs tarafından bağımsız olarak gerçekleştirilen bir teste göre bu algılama motorunun 2015 versiyonu, önemli tehditleri sorun yaratmalarından ortalama 33 ay önce tanımlayarak engellemişti. Bu durum da IntelligentAV’ın, imzalara bağlı olmadan zararlı yazılımları tam olarak algılamaya ve engellemeye daha güçlü bir şekilde devam edeceği anlamına geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>