Techinside Google News
Techinside Google News

Yapay zeka tedarik zinciri sorunlarıyla nasıl baş edebilir?

Tedarik zinciri sorunu tek bir sektörle sınırlı değil, hemen hemen her sektörü kapsıyor. Bu tedarik zinciri sorunlarının üstesinden gelmek için yapay zekanın nasıl kullanılabileceğine bakalım.
- Advertisement -

Ürünlerin zamanında tedarik edilememesi hem müşteriler hem de üreticiler için kaos yaratmaktadır. Tedarik zinciri kesintisi nedeniyle şirketler genellikle bozulabilir ürünlerin bozulması, talepte azalma ve geri dönmeyen müşterilerle karşı karşıya kalır. Tedarik zinciri sorunu tek bir sektörle sınırlı değil, hemen hemen her sektörü kapsıyor. Bu tedarik zinciri sorunlarının üstesinden gelmek için yapay zekanın nasıl kullanılabileceğine bakalım.

Kamyon şoförlerinin eksikliği olabilir mi? Hayır, aksama için tek bir şeyi suçlayamayız. İleri teknoloji eksikliği, gerçek zamanlı veri mevcudiyeti ve yeni teknolojileri benimseme konusunda tereddüt gibi sorunlar bu soruna katkıda bulunuyor.

Tedarik zincirinde ortaya çıkan zorlukların ardındaki neden , mevcut envanter ve planlama sistemlerinin sabit teslim süreleri ve talep tahmini üzerinde çalışması, oysa gerçek dünyanın dinamik teslim süreleri üzerinde çalışmasıdır. Tedarik liderleri ve finans yöneticileri tarafından kötü karar verme ve kötü planlama ile sonuçlanır ve sonuçta liman tıkanıklığına neden olur. Liderler, bunu düzeltmek için planlama girişimlerini durdurmalı ve gönderilerini güçlü bir şekilde yönetmelidir.

Tedarik Zincirinde Yapay Zeka Kullanım Örnekleri

Yapay zekanın artan popülaritesi ile tedarik zinciri sürecini geliştirme ve sorunsuz hale getirme şansı büyük. Bazı kritik kullanım durumlarına bir göz atalım:

#1: Gönderi Tahmini

#2: Yüksek Maliyetli Müşterilerin Önceliğini Düşürün

#3: Kar Marjlarını Artırın

#4: Daha Hızlı Nakliye

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir