Techinside Google News
Techinside Google News

Yapay zeka ve sesli asistanlı gözlük: Air Glass 3 XR

Oppo,normal bir gözlük gibi görünen ve yapay zeka ile sesli asistan özelliklerine sahip Air Glass 3 XR'ı tanıtt

Oppo, Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı Oppo Air Glass 3 ile gözlük teknolojisine yepyeni bir boyut kazandırıyor. Akıllı gözlük, normal bir gözlük gibi görünümüyle dikkat çekerken, içerisindeki teknoloji ile de kullanıcıları etkilemeyi amaçlıyor.

Oppo Air Glass 3 XR, sadece 50 gram ağırlığında ve 1,70 kırılma indeksi ile son derece hafif ve net bir görüş sağlıyor. Gözlüğün parlaklık seviyesi 1000 nit’e kadar çıkabiliyor, bu da kullanıcıya yoğun ışık altında bile kesintisiz bir deneyim sunuyor.

- Advertisement -
Air Glass 3 XR

Air Glass 3 XR , çalışabilmesi için bir Oppo akıllı telefona bağlanma gereksinimine sahip. Bu bağlantı sayesinde çerçevenin yan tarafındaki dokunmatik sensörlerle kolayca kontrol edilebiliyor. Özellikle bu dokunmatik kontroller, kullanıcıya günlük aktivitelerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirme imkanı tanıyor.

AndesGPT adlı kendi büyük dil modeli (LLM) tarafından desteklenen bir sesli asistan içeren Air Glass 3, konuşma ve kullanıcıya yardımcı olma yetenekleriyle öne çıkıyor. Ancak, şu aşamada asistanın yalnızca Çin’de kullanılabildiği belirtiliyor.

Air Glass 3 XR

Gözlük aynı zamanda dört adet mikrofon içeriyor, bu da gürültülü ortamlarda bile net bir ses kalitesi sağlıyor. Arama, müzik kontrolü, fotoğraf gösterimi gibi işlevlere de sahip olan Oppo Air Glass 3, kullanıcıya geniş bir yelpazede kullanım imkanı sunuyor.

Oppo, bu ürünün şu anda prototip aşamasında olduğunu ve ticarileştirme planlarına ilişkin net bir bilgi vermediğini belirtiyor. Ancak, dikkat çekici özellikleri ve şık tasarımıyla Oppo Air Glass 3, akıllı gözlük teknolojisinde geleceğe dair heyecan verici bir adım olarak karşımıza çıkıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir