Yapay zeka yenilebilir mi?

0

Yapay zeka yenilebilir mi

Koreli bir Go oyuncusu Lee Se-do, yapay zekanın yenilemeyeceğini gerekçe göstererek oyunu bıraktı. Peki gerçekten de yapay zeka yenilebilir mi?

Süper bir yapay zeka yenilebilir mi?

Uzak Doğu kökenli bir oyun olan Go, hem zeka hem de ustalık gerektiriyor. Koreli oyuncu Lee Se-do, bu oyunun en önemli isimleri arasında yer alıyor.

Lee Se-do, Google’ın yapay zekasıyla daha önce 5 maç yapmış ve bu maçlardan yalnızda 1’ini kazanabilmişti. Bu maçın üstünden 3 yıl geçti ve AlphaGo hızlı bir şekilde gelişmeye devam etti.

Lee Se-do, yapay zekanın çok hızlı bir gelişim gösterdiğini ve asla onun öne geçemeyeceğini söyledi. Bu nedenle artık Go oyununu bıraktığını da duyurdu.

Lee Se-do, kendisinin bir numara olsa bile en üstte hep yapay zekanın olacağını ve bunun yenilemeyecek bir varlık olduğunu vurguladı. Profesyonel olarak oyun oynamayı bırakan Lee Se-do’nun yapay zekaları geliştirme sürecinde çalışacağı belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>