Techinside Google News
Techinside Google News

Yapay zeka kullanan en popüler 10 cihaz

Akıllı teknolojilerde çok sık yeni ürün tanıtımı yapıyor. Bu yazımızda popülerliği yüksek olan yapay zekalı cihazlar listesi hazırladık.

Akıllı teknolojiler alanında çok sık yeni ürün tanıtımı yapıyor. Bu yazımızda popülerliği yüksek olan yapay zekalı cihazlar listesi hazırladık.

Google Nest

Daha önce Google Home olarak adlandırılan Google Nest, kullanıcıların farklı hizmetlerle etkileşim kurmak için sesli komutlar vermesine olanak tanıyan akıllı bir hoparlör.  Google Asistan, diğer özelliklerin yanı sıra kullanıcıların müzik dinlemesine ve video ya da fotoğraf oynatmayı kontrol etmesine olanak tanıyor. Ayrıca ev cihazlarının otomasyonunu da destekliyor.

- Advertisement -

Amazon Echo

Amazon, ses kontrollü akıllı kişisel asistan hizmeti Alexa’ya bağlanan akıllı bir hoparlör geliştirdi. Diğerlerinin yanı sıra sesli etkileşim, alarm ayarlama, podcast akışı, müzik çalma gibi özellikler, Amazon Echo’yu piyasadaki en beğenilen AI hoparlörlerinden biri haline getirdi.

Apple HomePod

Apple’ın Apple Music, iTunes satın almaları ve AirPlay gibi teknolojilerini destekliyor. Ayrıca, kullanıcının doğrudan HomePod üzerinde telefon görüşmeleri yapma, alma ve görüntüleme gibi işlevlere izin veren iPhone’dakilere benzer Siri kısayollarını kullanmasına olanak tanıyor.

Nest Learning Thermostat

Nest Learning Thermostat, Google Nest ev ürünleri ailesi tarafından geliştirilen akıllı bir termostat. Bu akıllı termostat, kullanıcının tercih ettiği sıcaklık ayarlarını öğrenip buna göre ayarlayarak enerji tüketimini azaltmaya ve paradan tasarruf etmeye yardımcı oluyor. Bir makine öğrenimi algoritmasına dayalıdır: referans veri seti sağlamak için kullanıcıların ilk birkaç hafta termostatı kendilerinin ayarlaması gerekiyor.

Roomba Robot Süpürge

iRobot şirketi, bir dizi otonom robotik elektrikli süpürge geliştirdi. Roomba modelleri, herhangi bir evi haritalamak ve temizlik yaparken engellerin etrafından dolaşmak için yapay zekayı kullanıyor. Roomba ayrıca bazı özelleştirilebilirlik ve yeniden programlamaya izin veriyor.

Philips Hue

Phillips Hue, renk değiştiren LED lambalar ve beyaz ampullerden oluşan bir seri. Piyasada bir ilk olan bu akıllı ampuller, sesli komutlarla kontrol edilebiliyor. Ayrıca kullanıcının tercih ettiği aydınlatma ayarlarını öğrenebilir ve buna göre ayarlayabilirler. Ampuller, akıllı telefonlara indirilebilen bir uygulama ile kablosuz olarak kontrol ediliyor.

Ring Video Doorbell

Ring, ev güvenlik cihazları için popülerlik kazanmış bir şirket. 2018’de Amazon tarafından satın alınan şirket, kullanıcının evde değilken bile kapılarında ziyaretçileri görmesini ve onlarla konuşmasını sağlayan bir görüntülü kapı zili geliştirdi. Yüksek çözünürlüklü kamera, hareket sensörü, mikrofon ve sesli iletişim için hoparlöre sahip.

Nest Cam Indoor

Google Nest ailesinin bir parçası olan bu iç mekan güvenlik kamerası, insanları ve hareketi algılamak için yapay zekayı kullanıyor ve etkinlik algıladığında akıllı telefona uyarı gönderebiliyor. Bazı özellikler arasında dönen, manyetik bir stand, 1080p video çözünürlüğü, gece görüşü ve iki yönlü konuşma bulunuyor.

Ecobee Smart Thermostat

Kanadalı ev otomasyon şirketi Ecobee, kullanıcının tercih ettiği sıcaklık ayarlarını öğrenen ve buna göre ayarlayarak enerji tasarrufu sağlayan bir dizi akıllı termostata sahip. Termostatlar yerleşik dokunmatik ekran, web portalı veya iOS, Android ve Apple Watch için mevcut uygulama kullanılarak kontrol edilebilir. Kullanıcının, diğerlerinin yanı sıra uyku, ev, uzakta gibi çeşitli etkinlikler için her gün farklı programlar ayarlamasına olanak tanır.

Sonos One

Sonos’un geliştirdiği bu akıllı hoparlör, Alexa veya Google Assistant gibi sanal asistanların kullanımına olanak sağlıyor. Cihazın kontrol edildiği bir tamamlayıcı uygulaması vardır. Kullanıcı, uygulamadan konuşmacıya müzik çalmasını, soruları yanıtlamasını ve akıllı ev cihazlarını kontrol etmesini söyleyebilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir