Yapay zekalı grafik kartı için sona doğru!

0

Yapay zekalı grafik kartı

Intel, yapay zekalı grafik kartı ile rakipleriyle kıyasıya bir yarışa girmeye hazırlanıyor. Yapay zekalı grafik kartı için Intel, 2020 yılını verdi.

Yapay zekalı grafik kartı pazarı

Intel, yapay zeka tabanlı grafik kartı pazarında NVIDIA ve AMD ile rekabet halinde. Ayrık GPU pazarında ilk olacak bu donanım, bilgisayar sektöründe yeni bir dönemi başlatacak. AMD’nin Raedon markalarına rakip olarak başlatılan bu donanım çalışmasının, 2020 yılında ticarileşmesi bekleniyor.

Bu girişim, sadece oyun ve PC meraklıları için değil, veri merkezi ve yapay zeka alanındaki işletmeler için bir grafik çip portföyü oluşturmaya hazırlanıyor.

Intel’in veri merkezi grubunun başkan yardımcısı Navin Shenoy, Intel’in yapay zeka ve makine öğrenme uygulamalarına, oyun ve profesyonel gelişim için istemci sistemleri için bu GPU’lar üzerinde çalıştığını söyledi.

Özelliklerine kıyasla ince ve hafif olacağı belirtilen GPU’ların, dizüstü bilgisayarlarda kolaylıkla kullanılabileceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>