Techinside Google News
Techinside Google News

Yapay zekalı hoparlör Kakao Mini testleri başladı

Kakao’nun yapay zekalı hoparlör testleri başladı. Beta aşamasında olan çalışma, kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacak.

Kakao’nun yapay zekalı hoparlör testleri başladı. Beta aşamasında olan çalışma, kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacak.

Yapay zekalı hoparlör ile kişiselleştirme

Akıllı hoparlör piyasasında yaşanan gelişmeler, bu cihazların kullanıcılara yardımcı olmasının çok ötesine geçiyor. Çeşitli kişiselleştirme özellikleri, günü daha kolay ve keyifli hale getiriyor. Güney Kore merkezli sohbet devi Kakao, şirketin yapay zeka çalışmalarında bu alana odaklanıyor.

- Advertisement -

Voice Profile adı verilen özellik, Kakao Mini’nin konuşmacıyı tanımasını ve hizmetlerini kullanıcı zevkine göre ayarlamasını temel alıyor.

Henüz beta aşamasında olan ve testleri devam eden Voice Profile özelliği için kullanıcıların Hey Kakao uygulamasını indirmesi gerekiyor. Uygulama, konuşmacının ses ve diğer özelliklerinin kaydedilmesini sağlıyor. Böylelikle kullanıcının sesi yapay zekalı asistan tarafından tanınabiliyor. Bu sayede gürültülü ortamlarda bile sorunsuz bir iletişimin kurulabilmesi hedefleniyor.

Ayrıca Kakao Mini geçmiş konuşmaları da hatırlayarak, bir nevi referans sunabilecek. Geliştirme çalışmalarının ardından müzik vb. hizmetlerde kullanıcıya kişiselleştirilmiş öneriler sunacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir