Yapay zekalı kamera top ile kafayı karıştırdı

0

yapay zekalı kamera

İskoç liginde oynan bir karşılaşmada yapay zekalı kamera, top ile hakemin kafasını karıştırdı. Yapay zeka bu karışıklıkla yanlış görüntüyü çekti.

Yapay zekalı kamera hatalı çekim yaptı

Yapay zeka hayatımızın her alanına girerken, görüntü sistemlerindeki kontrol de yavaş yavaş yapay zekanın eline geçiyor. Ancak İskoç liginde meydana gelen bir hata, yapay zekaya olan güvenin sorgulanmasına eden oldu.

İskoç liginin iki temsilcisi Ayr United ile Caledonian Thistle arasında Caledonian Stadı’nda oynanan karşılaşmada yapay zekaya sahip bir kamera kullanıldı. Bu kameranın, topu takip ederek seyircilere en iyi görüntü deneyimi sunması hedefleniyordu. Ancak durum pek de beklenen gibi olmadı.

Maçın 86. Dakikasında atılan sezonun ilk golü sırasında yapay zekalı kameranın azizliğine uğrandı. Kamera top ile hakemin kafasını karıştırarak yanlış seçim yaptı. Böylelikle kamera gol yerine hakemin kafasını çekmiş oldu ve izleyicilere gol görüntüsü verilemedi.

Caledonian Thistle, görüntü maliyetlerinde kurtulmak için tüm maç yayınlarını yapay zeka destekli kameralara emanet etmiş durumda. Ancak meydana gelen bu hata sonrasında kulübün nasıl bir karar alacağı şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>