Yapay zekalı mağaza açıldı

0

yapay zekalı mağaza

Alibaba ve Guess ortaklığıyla, yapay zekalı mağaza açıldı. Yapay zekalı mağaza, kıyafet alışverişlerini akıllı bir şekilde yapılmasını sağlayarak, teknoloji odaklı müşteri deneyimi sunuyor.

Yapay zekalı mağaza: Fashion AI

Çinli e-ticaret lideri Alibaba ve moda markası Guess, ileri teknolojili alışveriş deneyimi için ortaklık kurdu. Hong Kong Polytechnic Üniversitesi araştırmacılarının desteğiyle Fashion AI isimli yapay zeka tabanlı bir mağaza açıldı. Yeni mağaza, online ve fiziksel alışveriş deneyimini bir araya getiriyor.

Müşteri bir ürünü beğenip aynanın karşısına geçtiğinde, o ürün hakkında detaylı bilgi alabiliyor. Tüm renk ve bedenler hakkında müşteriye bilgiler veriliyor. Ayrıca seçtiği ürün ile uyumlu olacağı düşünülen diğer ürünler de kullanıcıya öneri olarak sunuluyor. Üstelik müşteri bu mağazadan birkaç defa alışveriş yaptığında, yapay zeka müşterinin beğenilerini biliyor ve ona göre öneriler sunuyor.

Örneğin; ürün beğenildiğinde dijital alışveriş sepetine atılabiliyor. Eğer beğendiğiniz renk mağazada yoksa dijital olarak sipariş verebiliyorsunuz. Ödeme sonrası ürünü fiziksel veya eve getirme şeklinde iki farlı şekilde ürünü teslim almak mümkün oluyor. Daha sonra almak istediğinizde ise ayna ile geçmiş alışverişlerinizi ve denediğiniz eski ürünleri görebiliyorsunuz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>