Yapay zekalı yoga matı geliştirildi

0

yapay zekalı yoga matı

Yapay zeka, artık günlük spor aktivitelerinde adeta bir eğitmen olarak rol alıyor. CES 2020’de İnovasyon Ödülü’ne aday olması beklenen yapay zekalı yoga matı, bu alandaki en iyi çalışmalar arasında yer alıyor.

Yapay zekalı yoga matı: YogiFi

Bireysel spor yapmak, her ne kadar takım sporlarına kıyasla daha kolay görünse de bu tip sporların eğitim süreci daha zorlu geçiyor. Yapılacak hareketlerin doğru bilinmemesi vs gibi sorunlar, bireysel sporlarda en zorlayıcı konular arasında yer alıyor.

YogiFi isimli yapay zeka destekli yoga matı, yoga yapmayı seven kullanıcılar için özel olarak geliştirildi. Temel olarak bu yoga matı, kişinin hareketlerini izliyor ve mat üzerine yaptığı basıncı ölçüyor. Tüm bunları bir arada değerlendiren yoga matı, kullanıcıya yaptığı hareketlerle ilgili önerilerde bulunuyor. Ayrıca yoga matı, kullanıcının fiziksel özelliklerini de dikkate alarak özelleştirilmiş bir yoga programı sunuyor. Şu anda ön siparişe sunulan YogiFi, Apple Watch ve Google Home gibi cihazlarla da bağlantı kurabiliyor. YogiFi’nin geliştirme sürecinde ise birçok yoga profesyoneli ile birlikte çalışılmış.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>