Yaratıcı endüstriler ve girişimcilik ekosistemi CreateUp’da buluşuyor!

0

Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Girişimcilik Vakfı ortaklığında yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteklediği “CreateUp” projesinin Açılış Etkinliği 5 Nisan’da gerçekleşti.

Avantgarde Collection’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe yaratıcı sektörler ile girişimcilik ekosistemlerini temsilen özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarından katılımcılar, girişimciler, yatırımcılar ve akademisyenler dâhil olmak üzere yaklaşık 80 kişi katıldı.

Küresel ölçekte rekabet edebilecek yaratıcı girişimcilerin sektöre kazandırılmasının hedeflendiği “CreateUp” projesinin açılışında, yaratıcı işleri ticari faaliyete dönüştürürken yaşanan teknik ve duygusal zorluklar, bu zorlukların aşılması için yapılması gerekenler, Türkiye’nin bu alanlardaki rekabet gücü, teşvikler gibi konular konuşuldu.

Etkinlikte proje kapsamında yürütülecek “Yaratıcı Girişimci Odaklı Atölyeler” tanıtıldı.

CreateUp projesi ile İstanbul’un yaratıcı sektörlerdeki girişimcilik ruhu ve becerisini arttırmak, yaratıcı sektörler ve girişimcilik ekosistemleri arasındaki diyaloğu arttırmak, dayanışma fırsatlarını tespit edip takibini sağlamak ve küresel ölçekte rekabet edebilecek yaratıcı girişimci kazandırmak amaçlanıyor.

Proje kapsamında Nisan ve Mayıs aylarında yürütülecek toplam dört adet  “Yaratıcı Girişimci Odaklı Atölyeler” ile ürün ve iş fikri oluşturulmasından iş modeli kanvasına, sunum tekniklerinden liderlik becerilerine ve networking tekniklerine kadar birçok konu katılımcılara sunuluyor.

Reklamcılık, sinema, müzik, video oyunları, yayıncılık, mimarlık, tasarım, sanat, el sanatları ve gösteri sanatları gibi yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren girişimcilerin yanı sıra sektörüyle ilgili değişim yaratacağına inandığı bir fikri olan girişimci adayları CreateUp’a başvuru yapabiliyor.

Başvuru Kriterleri

İstanbul’da ikamet eden, üniversite öğrencileri veya mezunları;

Ticarileştirmeye ve markalaşmaya uygun,

Ölçeklenebilir büyümeye açık,

Sürdürülebilir,

Yeni-istihdam yaratmaya elverişli yaratıcı ürün, hizmet, fikri olan veya geliştirmek isteyen girişimci veya girişimci adayları 11 Nisan’a kadar başvuru yapabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>