Yarı iletken tedarik sorunu ne zaman bitecek?

0

Yarı iletken tedariki

Yarı iletken tedariki, tüm dünyada elektronik sektörünü olumsuz etkiledi. Qualcomm CEO’su bu konudaki tahminlerini açıkladı.

Yarı iletken tedarik sorunu 2021’de devam edecek

Yarı iletken tedarikinde yaşanan sorunlar, üreticilerin siparişlere yetişememesine neden oluyor. Üstelik bu sorunun ne zaman biteceği ise büyük bir belirsizlik olarak karşımıza çıkıyor.

Qualcomm’un CEO’su Cristiano Amon, yarı iletken sektörüne yönelik tahminlerini açıkladı. Amon, ilgili tedarik sorunlarının 2021 yılı sonuna kadar devam edeceğini söyledi. Amon’a göre bu sorun en çok da amiral gemisi telefonları etkileyecek. Amon, sektördeki tedarik sorununun ana kaynağının ise pandemi olduğunu belirtirken, üretimin durma noktasına geldiğini vurguladı.

Üstelik elektronik sektöründe yaşanan talep artışı da stok sorununda etkili bir rol oynadı. Qualcomm CEO’su hangi ürünlerin üretiminde sorunlar yaşanabileceği konusunda net bir bilgi paylaşmadı. Ancak üretimi daha zorlu olan 5 nm’lik Snapdragon 888 işlemcili cihazlarda büyük zorluklarla karşılaşılabilir. Ayrıca Amon sorunun ne kadar süreceğini söylerken, tam anlamıyla ne zaman çözüleceği konusunda ise bir yorum yapmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>