Yarış odaklı eSkootr S1X tanıtıldı

0

Yarış odaklı eSkootr S1X

Elektrikli scooterlar şehir içi ulaşımı rahatlatırken, farklı sektörlere yönelik geliştirmeler de yapılıyor. Yarış odaklı eSkootr S1X teknik özellikleri ile dikkat çekiyor.

Yarış odaklı eSkootr S1X özellikleri

Şehir içi ulaşımı hızlı ve pratik hale getirmesi beklenen elektrikli scooterler için hız sınırı uygulanıyor. Ortalama 30 km/s’lik bu hız sınırı ile şehir içinde güvenli bir ulaşım hedefleniyor.

Bununla birlikte elektrikli scooter yarışlarına yönelik yeni bir alan da ortaya çıktı diyebiliriz. Bazı scooter üreticileri performans odaklı modeller üzerinde çalışıyor. eSkootr S1X isimli yarış odaklı yeni model, 80 km/s hıza 4,8 saniye gibi çok kısa bir sürede ulaşıyor. Ön ve arka kısmında iki ayrı motoru bulunan eSkootr S1X, 6.000 W gücüyle saatte 100 km hıza ulaşabiliyor.

Scooterda güvenlik için ise çift disk fren sistemi kullanılmış. 35 kg ağırlığı ile oldukça hafif bir yapıda olan eSkootr S1X, 1.33 kWh pil paketine sahip. Bu pil paketi sayesinde scooter, 10 dakika boyunca yarışabiliyor. Ayrıca scooterın 400 metre ile 1 km aralığında pistler için kullanılacağı belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde eSkootr S1X’i yarışlarda göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>