Yatırım fonu Collective Spark’ta atama

0

Türkiye’ye tersine beyin göçünün temsilcilerinden biri olan Şehnaz Çağlı, Collective Spark ekibine başkan yardımcısı olarak katıldı

Erken aşama teknoloji girişimlerine yatırım yapmak ve onları güçlendirmek, global boyutta hızlı büyümelerine destek olmak amacıyla kurulan yatırım fonu Collective Spark ekibi, Şehnaz Çağlı’nın katılımıyla büyümeye devam ediyor. Son olarak Londra’dan Avrupa’daki girişim sermayesi yatırımlarıyla ilgilenen Çağlı, kariyerinin ilk yıllarından itibaren teknolojinin yanı sıra sigorta, medya, enerji ve perakende sektörlerinde tecrübe edindi.

Çağlı’nın ekibe katılmasının mutluluğunu dile getiren Collective Spark Kurucu Ortağı Görkem Oktay, “Türkiye’de daha önce önemli şirket birleşmelerinde ve satınalmalarında yer alan Şehnaz Çağlı’nın ekibe güç katacağına inanıyorum. Yurt dışında elde ettiği yatırımcı ve girişimci ağı ile tecrübesinden oldukça yararlanacağız. Bununla birlikte oluşturduğumuz fonun büyümesinde ve yurt dışında ses getirecek, milyar dolarlık şirket olmaya aday yatırımlara katkıda bulunacağına eminim” dedi.

Princeton Üniversitesi’nde mühendislik, London Business School’da MBA eğitimini tamamlayan ve Avrupa’da edindiği tecrübeyi Türkiye’deki girişim ekosisteminin gelişmesi için kullanacak olan Şehnaz Çağlı, ekibe katılmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. 

 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>