Yatırım geldi hız ortalamanın beş katına çıktı

0

Akamai raporuna göre; Türkiye’de ortalama internet hızı 5 Mbps iken, Adana’da yaşayan Turkcell Superonline fiber müşterilerinin ortalama hızı 24,2 Mbps. Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2008 yılında Türkiye’yi geleceğin teknolojisi ile donatmak üzere fiber optik yatırımlarına başladıklarını ve ışık hızında interneti 1,8 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar getirdiklerini belirtti.

“Adana’ya akıllı şehircilik uygulamalarında desteğe devam”

Adana’daki yatırımlarına 2010 yılı Nisan ayında başladıklarını aktaran Erkan, “Bugüne kadar Türkiye’ye 2,3 milyar TL, yalnızca Adana’ya ise 90 milyon TL yatırım yaptık. Çukurova’nın merkezinde yer alan Adana ülke sanayisinde, tarımında ve ticaretindeki öncü rolünü yurtdışıyla da rekabet edecek bir seviyeye taşıdı. Dinamik nüfus yapısıyla da dikkati çeken Adana’da geleceğin teknolojisi fiber altyapıya ve bu altyapının getirdiği hizmetlere sahip olmak büyük önem taşıyor. Bunun en somut sonuçlarını akıllı şehircilik uygulamalarında görmek mümkün. Adana’da yerel yönetimlerle uyumlu işbirliğimiz kapsamında şehrin belediye hizmet birimleri ve Adana Su Kanalizasyon idaresinin (SCADA) altyapı tesisi için fiber optik bağlantıyı Turkcell Superonline sağlıyor. Rekabet gücüyle ön plana çıkan Adana’nın akıllı şehircilik konusunda hem Türkiye hem dünyada öncü olması için yatırımlarımızla destek olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu. Pazar payını artıran tek operatör Şirketin genel stratejilerine de değinen Erkan, artık yeni bir vizyonla çalışmalarına yön verdiklerini söyledi. Erkan, “İyiden mükemmele olarak adlandırdığımız bu yolculukta başarılı finansal sonuçlarımızı, oldukça yüksek seviyede olan müşteri memnuniyetiyle birleştirdiğimizi görüyor; bunun getirdiği azim ve kararlılıkla aynı istikrarlı büyümeyi,  Türkiye’yi de büyütmeye devam ederek sürdürmeyi hedefliyoruz. Yatırıma başladığımız ilk yıllarda işimizin büyük kısmını oluşturan altyapı çalışmaları sonucunda hızlı ve kaliteli internetle anılır hale geldik. Bu sayede 2013 yılında pazar payını artıran tek operatör olduk. Başarımızı yeni ürün ve hizmetlerle sürdürürken bu yıl müşterilerimize eşsiz internet deneyimi yaşatmaya odaklandık” diye konuştu.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan
Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan

Pazar payını artıran tek operatör

Şirketin genel stratejilerine de değinen Erkan, artık yeni bir vizyonla çalışmalarına yön verdiklerini söyledi. Erkan, “İyiden mükemmele olarak adlandırdığımız bu yolculukta başarılı finansal sonuçlarımızı, oldukça yüksek seviyede olan müşteri memnuniyetiyle birleştirdiğimizi görüyor; bunun getirdiği azim ve kararlılıkla aynı istikrarlı büyümeyi,  Türkiye’yi de büyütmeye devam ederek sürdürmeyi hedefliyoruz. Yatırıma başladığımız ilk yıllarda işimizin büyük kısmını oluşturan altyapı çalışmaları sonucunda hızlı ve kaliteli internetle anılır hale geldik. Bu sayede 2013 yılında pazar payını artıran tek operatör olduk. Başarımızı yeni ürün ve hizmetlerle sürdürürken bu yıl müşterilerimize eşsiz internet deneyimi yaşatmaya odaklandık” diye konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>