Yatırımcı Raoul Pal Bitcoin tahminini açıkladı

0

Raoul Pal Bitcoin

Ünlü yatırımcı Raoul Pal Bitcoin ve altın için kendi tahminlerini açıkladı. Raoul Pal, Bitcoin’in 5 yıllık geleceği için oldukça olumlu bir tablo çizdi.

Raoul Pal Bitcoin öngörüsünde bulundu

Koronavirüs salgının finans düzeninde yarattığı etkinin ardından kripto para dünyasından birçok yatırımcı gelecek öngörülerinde değişiklik yaptı. Kripto para dünyasının önemli isimlerinden biri olan yatırımcı Raoul Pal da gelecek öngörülerini paylaştı.

Pal’e göre Bitcoin, finansal sistemin geleceğinin en önemli temsilcileri arasında yer alıyor. Bu nedenle Pal, Bitcoin fiyatı önümüzdeki 5 yıllık süreçte 100 bin dolar seviyesine ulaşacağını söylüyor. Benzer şekilde altın hakkında da olumlu öngörülerde bulunan Pal, altının 5 yıl sonra bugünkü değerinin 5 katına ulaşabileceğini söylüyor.

Pal daha olumlu bir tabloda ise Bitcoin’in 5 yıl sonraki değerinin 1 milyon dolara ulaşmasının piyasa hacminin ise 10 trilyon doları bulmasının pek de sürpriz olmayacağını belirtiyor.

Pal daha önce dolar altın ve Bitcoin’in mantıklı yatırım araçları olduğunu söylemişti. Son açıklamasında ise ABD borsasının önünde zor günlerin olduğunu ve doların pek de mantıklı bir yatırım aracı olmadığı söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>