Yatırımcıyı kaçıran alışkanlığımız: dedikodu!

0

YouTube denildiği zaman sadece ergenlerin slime videoları ve ilginç kapışma (challenge) sahneleri aklınıza geliyorsa, size sıkı bir kanal önerimiz var. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) CEO’su Dr. Soner Canko’nun kişisel YouTube kanalı Dijital CEO’yu, sıkı takip edilmesi gereken kanallar arasına ekleyebilirsiniz. 

Konuk ettiği misafirleriyle gerçekleştirilen samimi sohbetler, istikrarlı bir şekilde her hafta yeni video ile güncellenmesi ve  özellikle de gençlere verilen müthiş tavsiyelerle ilgimizi çeken YouTube kanalının son konuğu, çoğumuzun Turkcell’deki başarılarından hatırlayacağı, ülkemizin en iyi iş liderlerinden Süreyya Ciliv oldu. 

Sohbetin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Ama videoda özellikle bir bölüm var ki, Türkiye’deki girişim dünyasına ve dijital ekonomiye gönül verenleri üzecek acı tespitlerden birini barındırıyor.

YouTube video

Girişimcilikten ve genç arkadaşlara tavsiyelerden bahsedilen videoda, Süreyya Ciliv’in bu zamana kadar elde ettiği birikimleri nasıl değerlendirdiğini soran Canko, ilginç bir yanıt alıyor. 

Yatırımlarını yurt dışında gelecek vaat eden ve 10 yıl sonra daha iyi yerlerde olacağını tahmin ettiği şirketleri sıralayan Ciliv, ülkemizdeki şirketleri tercih etmemesinin sebebini de samimi bir şekilde açıklıyor!

Dedikodudan uzak durmak.

Geleceğin başarılı ekonomileri arasında yer almak için hem özel sektör hem de kamunun seferber olduğu ülkemizde, ihtiyaç duyulan en önemli kaynak olarak bilgiden bahsediyoruz ve buna katılmamak mümkün değil. 

Videodan da anlaşılacağı üzere, en az bilgi kadar iş ahlakı da bizi geleceğe taşıyacak kaynaklardan biri. 

Ciliv gibi yetenekleri ve birikimleri ülkemizde tutmanın yollarını arıyoruz. Ekonominin en en büyük destekçisi olan moral ve motivasyonu da asla unutmamalıyız. 

Hakkı Alkan

TechInside.com'un kurucusu olarak ekipte yer alan Hakkı Alkan, girişimcilik, dijital dönüşüm ve strateji konularında içerikler üretiyor. Kurucusu ve yöneticisi olduğu diğer şirketler; ShiftDelete, Sosyopat, Pembe Teknoloji.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>