Yayın platformu Microsoft Mixer kapanıyor

0

yayın platformu Microsoft Mixer

Sektöre çok hızlı bir giriş yapan yayın platformu Microsoft Mixer kapanıyor. Microsoft Mixer’ın kapanma haberi, yayın sektöründe şok etkisi yarattı.

Yayın platformu Microsoft Mixer neden kapanıyor?

Kullanıcıların video içeriklere yoğun bir şekilde ilgi göstermesiyle, yayın platformu önemli bir yükseliş dönemi geçiyor. Bununla birlikte, platformlar arasında yayıncı transferleriyle karşılaşıyoruz.

Hatta bu alanda hızlı hareket eden Microsoft Mixer, Twitch fenomenlerinden Ninja ve Shroud gibi önemli yayıncıları bünyesine katmıştı. Bu yayıncıların transferi için ise milyon dolarlar ödenmişti. Bu konuda büyük yatırımlar yapan Microsoft, beklenmedik bir şekilde Mixer’ın artık kapanacağını duyurdu. Microsoft Mixer, 22 Temmuz itibariyle Facebook Gaming bünyesine geçiş yapacak.

Bu haberler, Microsoft’un Mixer için yaptığı on milyonlarca dolarlık yatırımların da artık çare olmadığını ve platformla ilgili zorunlu bir karar verilmesi gerekliliğini ortaya koyuyor. Yaklaşık 2.5 milyar kişiden oluşan bir kitleye sahip olan Facebook, xCloud bulut oyun hizmetinde Mixer ile başarı arayışında olacak. Microsoft Mixer’ın Facebook Gaming entegrasyonunun 1 ay gibi çok kısa bir süre içinde tamamlanacağı belirtiliyor. Ayrıca Microsoft Mixer’ın ödeme yaparak platforma kattığı yayıncıların da artık serbest kaldığı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>