Yayın şirketi DouYu birleşme anlaşmasını iptal etti

0

yayın şirketi DouYu

Düzenleyici kurumun uyarılarının ardından yayın şirketi DouYu, birleşme anlaşmasını iptal etti. 5.3 milyar dolarlık anlaşmaya son verildi.

Yayın şirketi DouYu anlaşmayı durdurdu

DouYu International Holdings Ltd yaptığı açıklamada, Huya Inc ile 5.3 milyar dolar tutarındaki anlaşmasını sonlandırdığını duyurdu. Daha öncesinde Çin Devlet Piyasa Düzenleme İdaresi (SAMR) Cumartesi günü, anlaşmayı antitröst gerekçeyle engelleyeceğini bildirmişti.

Tencent, yüzde 36,9 hissesi ile Huya’nın en büyük hissedarı ve aynı zamanda DouYu’nun üçte birinden fazlasına sahip durumda. Her iki firma da Amerika Birleşik Devletleri’nde işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 5,3 milyar ABD Doları değere sahip.

Tencent, Huya ve DouYu’yu geçen yıl firmalardaki hisselerini düzene sokmak için birleştirme planını açıklamıştı. Ancak düzenleyici kurumun uyarısından sonra bu birleşme anlaşması mecburen iptal edildi diyebiliriz. Anlaşmanın feshi, Çinli teknoloji şirketlerine yönelik devam eden bir hükümet baskısından da kaynaklanıyor.

DouYu’nun ABD’de işlem gören hisseleri piyasa öncesi yüzde 2, Huya’nın hisseleri ise yaklaşık yüzde 1 değer kaybetti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>