Yayıncılar arası rekabet artıyor

0

Günümüzün yükselen trendleri arasında oyun yayıncılık platformları yer alıyor. son günlerde yayıncılar arası transferler de dikkat çeken bir diğer konu oldu.

Yayıncılar arası transferler gündemde

Bu yıla dünyanın en büyük oyun yayıncı platformları arasında giriş yapan Twitch, son günlerde gücünü kaybetmeye aşladı. Bunun nedeni ise sevilen yayıncıların, başka yayın platformlar tarafından transfer edilmesi oldu.

Twitch’te Ninja ile başlayan ayrılık rüzgarının ardından Shroud, CouRageJD, KingGoliathon’un da ayrılık kararı alması Twitch’i zor durumda bırakmıştı.

Ancak ayrılıklar bununla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Twitch’e veda eden son isim ise DisguisedToast oldu. Toast artık yayınlarına Facebook Gaming platformunda yer alacağını duyurdu.

1.3 milyon takipçisi ve 70 milyondan fazla izlenmesi olan Toast’ın bu transferi, Twitch’i zor durumda bırakacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>