Yayıncılık dünyasının yeni oyuncusu BODI Coin nedir?

0

Türkiye’de hizmet veren global borsa Bitay, abonelik sistemi ile kitap, sesli kitap ve e-kitap hizmeti veren Boodio’nun kendi ekosistemi içerisinde geliştirdiği BODI Coin kripto parasını Türkiye ve dünyanın genelinde listeledi. Yayıncılık dünyasından önemli paydaşların katıldığı bu lansmanda BODI Coin ile ilgili detayları sizler için öğrendik.

BODI Coin nedir?

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

BODI Coin, ön satışa özel avantajlı fiyat ve sınırlı bir miktarda arz edildi.

BODI Coin hakkında daha fazla bilgi ve whitepaper’a ulaşmak için: https://www.boodio.app/

Yayıncılık sektörünü dijital varlık ekonomisinin avantajları ile tanıştıracak olan BODI Coin’in erken satışları, 17 Mart 2022 tarihinde başladı. Ön satışlar kapsamında toplam 100 milyon adet BODI Coin, Bitay kullanıcılarına özel bir fiyatla sunuluyor. Ön satışları takip edecek olan genel satışlar ise 1 Haziran tarihinde başlayacak.

Kitapseverlere okudukça BODI Coin kazanma olanağı

Kullanıcılarına diledikleri anda okurken dinlemeye ya da dinlerken okumaya geçme olanağı veren arayüzü ve zengin içeriği ile yenilikçi, benzersiz bir kitap deneyimi sunan Boodio App uygulaması, kitapseverlere kitap okurken BODI Coin ile kripto varlık kazanma olanağı da sağlayacak. Kullanıcı, Boodio uygulaması üzerinde geçirdiği dinleme ve okuma süreleri ile aylık uygulama bedelinin bir kısmını BODI Coin olarak geri alabilecek.

Kazanılan BODI Coin’ler abonelik, yeni içerik satın alma, yazar ve yayınevi fonlama gibi işlemlerde de kullanılabilecek. İlerleyen günlerde ise Bitay ve Boodio App üyesi 1 milyon kişiye, satın alacakları tüm kitapların satış bedelinde BODI Coin hediye dağıtılacak. Böylece sektöre yaklaşık 30 milyon TL değerinde kaynak akışı sağlanacak.

BODI Coin projesi, yatırımcısına büyüyen yayıncılık ekosistemindeki fırsatlara ortak olma şansı verirken, yayıncılık dünyasında ise eşitlik ve kolaylık getiren bir yatırım aracı olmayı hedefliyor. Bu kapsamda sisteme üye olan yayıncılara, blok zinciri temelli, tamamen şeffaf bir telif hakları yönetim modeli sunuluyor. Yayıncılık dünyası için kritik öneme sahip fikri mülkiyet ve telif haklarına tamamen uygun olan BODI Coin, geleneksel yayıncılık sektörünün müzmin hale gelen geç ödeme, bekleme, telif sorunları gibi birçok soruna blok zinciri teknolojisini kullanarak çözüm getiriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>