Yazılım geliştiriciler için yükseliş devam ediyor

0

Yazılım geliştiriciler

Ekonomik ortamın giderek daha kasvetli görünmesiyle birlikte bazı sektörlerdeki işçiler, bunun maaşları ve önümüzdeki aylarda esnek çalışma beklentileri için ne anlama geldiği konusunda giderek daha fazla endişe duyuyor.

Hackajob tarafından İngiltere’deki iş verilerinin analizine göre, yazılım mühendisleri için başlangıç ​​maaşları ulusal ortalamadan “en az” yüzde 64 daha yüksek – ve artan enflasyona rağmen, herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyorlar.

Şirketlerin küçük bir kısmı son aylarda işe alımları dondururken, yazılım geliştiricilere olan talep arzı geçmeye devam ediyor. 2021’de Birleşik Krallık’ta ortalama maaş 25.971 Sterlin’di. Hackajob, teknoloji endüstrisinde, başlangıç ​​maaşlarının çoğunun yılda 40.000 Sterlin (50.000 dolar) ile 49.000 Sterlin (56.300 dolar) arasında olduğunu buldu. Raporda, geliştiricilerin 2023’te maaşların artmaya devam etmesini bekleyebilecekleri belirtildi.

Java programcıları, 2021-2022’de piyasadaki işe alımların yüzde 15,8’ini oluşturan en yüksek işe yerleştirme oranını sağladı. Bunu, sektör yerleşimlerinin yüzde 8,9’unu oluşturan C# geliştiricileri (yüzde 15,3), DevOps uzmanları (yüzde 10,8), JavaScript programcıları (yüzde 10,6) ve Kalite Güvence teknisyenleri izledi.

2023’te teknoloji çalışanları için işler daha da zorlaşacak. Adayların yaklaşık yarısı (yüzde 46) son 12 ay içinde başka bir pozisyon için iş tekliflerini reddettiklerini ve işverenlere, kariyerlerini nasıl artırabileceklerini anlamaları için baskı yaptıklarını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>