Yazılım programlanabilen çip tasarlanıyor

0

Yazılım programlanabilen

Dijitalleşme süreci ile birlikte, yazılım programlanabilen çip çalışmaları hız kazanıyor. Xilinx firması, yazılım programlanabilen çipleri ile veri merkezlerinin beyni görevini üstlenecek.

Yazılım programlanabilen çip veri merkezlerinde kullanılacak

Yarıiletken sektöründeki dev firmalardan biri olan Xilinx, çip sektörüne önemli bir yenilik getiriyor. Şirket, Adaptive Compute Acceleration Platform adıyla programlanabilen çip ailesi tasarlıyor. Yeni çiplerin, özellikle üstel performans artışları nedeniyle veri merkezlerinde kullanılması planlanıyor. Xilinx’e göre ACAP, üretimden sonra daha fazla yapılandırılabilmesi nedeniyle FPGA ile farklılıklara sahip.

ACAP altyapı kurulumu, esneklik, kullanım kolaylığı, performans faydaları ve güç verimliliği ile veri merkezlerinde performans artışı sağlayabilecek kapasitede.

Şirket bu teknolojinin 5G, otomotiv, havacılık, savunma ve kablosuz iletişim gibi gelişmekte olan pazarlara da uygulanabileceğini belirtiyor. Ayrıca nesnelerin interneti, makine öğrenimi ve yapay zeka alanlarında kullanılabilecek.

Xilinx, Everest kod adlı ilk ACAP ürün ailesinin geliştirileceğini duyurdu.

Yazılım programlanabilen

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>