Techinside Google News
Techinside Google News

Yazılım şirketi Yapısoft kitle fonlama turu öncesi talep topluyor!

İnşaat ve gayrimenkul sektörlerindeki dijital dönüşümü hızlandırma vizyonuyla yola çıkan Yapısoft, ön talep topluyor.

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe, konut/ticari alan üreticilerine, gayrimenkul satıcı ve alıcılarına teknolojik çözümler sunan yazılım şirketi Yapısoft, kitle fonlama turu öncesi talep toplama sürecine girdi. Mayıs 2022’de çıktığı ilk yatırım turunda yaklaşık 2 milyon TL fon toplayarak elde ettiği finansmanla Yapısoft SalesOffice, Yapısoft FinanceOffice, Yapısoft Stream ve Yapısoft Estate (YES) ürünlerini geliştiren şirket, global pazarlara açılmaya hazırlanıyor.

Şirketlerin satış ve satış sonrası süreçlerini yönetip müşteri ve finansal kayıtlarını takip edebilecekleri dijital bir uygulama alanı sunan girişimin yatırım turu, ön talep toplama süreci sonrasında fonbulucu platformunda gerçekleşecek. Mayıs 2022’de çıktığı ilk yatırım turunda 799 yatırımcıdan yaklaşık 2 milyon TL fon toplayan Yapısoft’un ikinci turunun ilk 14 günü sadece mevcut ortaklara açık olacak. Bu turda 6,5 milyon TL ile 9,75 milyon TL aralığında fon tutarına ulaşmayı hedefleyen girişim, ilk 14 günde hedefine ulaşamadığı taktirde fonlama yeni yatırımcılara da açılacak. Yapısoft’a ön talep bildiren ve en az bildirdiği ön talep tutarında yatırım yapan yatırımcılar, yatırım tutarlarına ilave olarak belirli oranlarda bedelsiz pay almaya hak kazanacak.

- Advertisement -

Yapısoft, Fonbulucu yatırım turunda

İlk yatırım turunu 73 saat gibi kısa bir sürede hedefine ulaşarak kapatan Yapısoft, bu aşamadan sonra Yapısoft SalesOffice ve Yapısoft FinanceOffice’i çoklu dil ve çoklu para birimi seçeneğiyle nihai yazılım haline getirdi. Ardından mevcut müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda Yapısoft Stream (dijital signage) ürününü tamamlayıp satışa sundu. Yapısoft müşteri ağındaki veriler ile ortaya çıkan pazarlanabilir mülkleri gayrimenkul profesyonelleri ile buluşturacak yazılımı Yapısoft Estate (YES)’in planlamaları ve marka süreçlerini de tamamlayan şirket, Ekim 2023’te ürünün altyapısını nihai hale getirerek YES’in pazarlama sürecine başladı. Gayrimenkul profesyonelleri için katma değeri ve rekabet edebilirliği yüksek bir teknoloji ürünü olan YES, üretici, satışçı ve alıcı arasındaki iletişimi en üst seviyeye taşımak üzere planlandı. İkinci fonlama sonrası global pazarlara açılacak olan şirketin 2028 yılı brüt kar tahmini 3,3 milyon dolar.

Yapısoft’a ön talep bildirimi  https://fnb.lc/yapisoft2-ontalep adresinden veya fonbulucu mobil uygulaması üzerinden yapılabiliyor.  

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir