Yelp 4. çeyrek kazançlarıyla beklentileri aştı

0

Yelp, geçtiğimiz günlerde açıklanan sonuçlar ile birlikte hisse başına kazanç noktasında beklentileri aştı. Şirket, dördüncü çeyrekte, yıllık yüzde 27 büyüme elde ederken, 194.8 milyon dolarlık bir gelir açıkladı.

138 Bin Reklam Hesabı Var!

Yelp tarafından açıklanan raporlarda 138 bin yerel reklam hesabına ulaşıldığı ifade edildi. Şirket, yerel bazda gelirini dördüncü çeyrekte yüzde 36 oranında arttırdı. Bu artış ile birlikte gelir seviyesi 171 milyon dolara ulaştı.

Sistem özellikle ABD’de oldukça popüler olduğu gibi uygulamanın 24 milyon akıllı telefonda yer alması büyük bir güce sahip olunduğunu gösteriyor. Üstelik bu rakamlar TripAdvisor ve pek çok yerel rakibi dahi geçilmesini sağlıyor.

2017’de Hedef Ne?

Yelp CEO’su Jeremy Stoppelman, yatırımcılar ile yapılan toplantılar sonrasında yeni yılın stratejik alanlarının belirlendiğini söyledi. Bundan sonraki süreç içerisinde markanın en önemli hedefi mobil uygulamanın daha fazla kişiye ulaşması ve uygulamadan sağlanacak verimin daha da arttırılması. Bu nedenle yerel işletmelere ve tüketicilere yönelecek Yelp, buradan 2017 yılı sonunda iyi dönüşler almayı hedefleyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>