Yemek sipariş uygulaması Zomato halka arz olacak

0

yemek sipariş uygulaması Zomato

Hindistan merkezli yemek sipariş uygulaması Zomato, halka arz olmaya hazırlanıyor. Zomato, milyonlarca dolar yatırım almayı başarmıştı.

Yemek sipariş uygulaması Zomato 100 milyon dolar barajını geçmişti

İlk etapta oldukça küçük adımlarla yoluna başlayan şirketler, sürpriz yatırımlarla birlikte milyarlarca dolarlık değerlere ulaşabiliyor. Hindistan merkezli Zomato da bu şirketler arasında yer aldı.

2020 yılı başlarında Uber’in Hindistan’da yürüttüğü yemek dağıtım işini satın alan Zomato, artık Ventures destekli Swiggy ile rekabet edebilir hale geldi. Bu ikiliyi ise şimdilik kısıtlı bir alan için hizmet veren Amazon takip ediyor.

Zomato’nun kurucu ismi ve CEO’su Deepinder Goyal, çalışanlarına gönderdiği bir mail ile gelecek planları hakkında paylaşımlarda bulundu. Goyal mailde, 12 yıllık şirketlerinin 2021 yılı içinde halka arz için çalıştığını söyledi.

Goyal ve ekibinin bu konuda nasıl bir strateji izleyeceği ise henüz bilinmiyor. Mevcut Hindistan yasalarına göre bir şirketin Hindistan’da halka arz olması için en az 3 yıl kâr etmesi bekleniyor. Bu nedenle Zomato için ABD veya başka bir pazarda halka arz durumu söz konusu olabilir. Şu anda değerlemesi 3,3 milyar dolara ulaşan Zomato’nun halka arz ile nasıl bir performans göstereceği de şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>