Techinside Google News
Techinside Google News

Yemeksepeti.com çalışanlarına 27 milyon dolar dağıttı

Kısa süre önce yabancı bir şirketten 589 milyon dolar yatırım alan Yemeksepeti.com, bu paranın 27 milyon dolarını şirketin 114 çalışanına dağıttı!
- Advertisement -

yemeksepetiYemeksepeti.com, Türkiye’de 2001 yılında kurulduğunda, internet üzerinden alışveriş yapmanın tabu olduğu bir atmosferde çok cesur bir adım atmış ve internet üzerinden yemek siparişi vermek isteyenlere hizmet etmeye başlamıştı.

Şirket, geçen 14 yıl içinde hızla büyüdü ve Türkiye’nin ne büyük online yemek siparişi “portalı”na dönüştü. Kısa süre önce de benzer alanda hizmet veren Alman şirketi Delivery Hero’ya 589 milyon dolara satıldı. Yemeksepeti’nin eski sahibi ve hala CEO’su olan Nevzat Aydın bu satış işlemini “yatırım almak” olarak değerlendirirken, asıl büyük sürprizi şirketin 114 çalışanı yaşadı.

Aydın, satıştan kazanılan 589 milyon doların 27 milyon dolarını şirketin 114 çalışanına paylaştırdıklarını belirterek, Türkiye’de bir ilk yaratmış oldu. Benzerlerinin sadece ABD’de, Silikon Vadisi’ndeki start-up şirketlerin satışlarında görebildiğimiz bu büyük “prim” operasyonuna göre, çalışanlar ortalama 290 bin lira pay almış oldu. Bir başka deyişler, Yemeksepeti.com, gerçekleşen satış sonrası tüm çalışanlarına bir ev hediye etmiş oldu.

Benzer uygulamaların, Türkiye’de yaygınlaşmasını ve tüm iş verenlerin çalışanların emeklerine daha fazla değer vermesini umarak Yemek Sepeti yönetimini tebrik ediyoruz.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir