Yenal Gökyıldırım MediaMarktSaturn Grubu COO’su oldu

0

MediaMarkt Türkiye atama

Bugün ulaştığımız bilgilere göre, MediaMarkt Türkiye’den, grup şirket için stratejik öneme sahip üst düzey bir atama gerçekleşti. Türkiye ile birlikte 8 yeni ülkenin operasyonu yeni dönemde Yenal Gökyıldırım tarafından yönetilecek.

9 ülkenin operasyonu Gökyıldırım’a emanet

MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, ülkemizdeki görevinin yanında, grup seviyesinde bir süredir 4 ülkeden sorumlu Doğu Operasyonları Başkanı görevini de sürdürmekteydi. Yeni atamalar ile birlikte Yenal Gökyıldırım MediaMarktSaturn Perakende Grubu Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi diğer bir deyişle Grup COO’su olarak terfi etti. Türkiye’de görevine de devam edecek olan Gökyıldırım, 1 Ekim itibarıyla 8 yeni ülkenin de operasyonlarından sorumlu olacak. Türkiye, Belçika, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Polonya ve Portekiz’in operasyonları yeni dönemde deneyimli isime emanet olacak.

Global Yönetim Kurulu Üyeliği’nin ardından gelen bu atamadan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nun Yönetim Kurulu’nda Operasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (COO) Yenal Gökyıldırım “MediaMarkt Türkiye olarak tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte oldukça başarılı işlere imza attık ve MediaMarkt’ın faaliyet gösterdiği ülkeler arasında en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduk. Bu başarılı çalışmalarımızın ardından alınan bu karar, MediaMarkt Türkiye’nin de global anlamda güçlenmesi anlamına geliyor. Bununla birlikte sektörünün açık ara en büyük şirketinde, önemli bir pozisyonda görev alacak ve ülkemi temsil edecek olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Yenal Gökyıldırım’ı tanıyalım

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği 1990 yılı mezunu olan Yenal Gökyıldırım yine aynı üniversite çatısı altında MBA eğitimi aldı. Singapore Airlines bünyesinde kariyerine başlayan Gökyıldırım, Philips‘teki 14 yıllık üst düzey yöneticilik kariyerinin ardından, 2011 yılında Doğan Online ve Hepsiburada‘nın Genel Müdürü olarak görev yaptı. Ardından Türkiye’nin en önemli perakendecileri arasındaki LC Waikiki Genel Müdürü olarak profesyonel kariyerine devam etti. Son olarak MediaMarkt bünyesindeki yeni görevinden önce Gökyıldırım, Peter Leisten‘dan devraldığı görev ile MediaMarkt Türkiye CEO‘su olmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>