Yeni bir kavramla tanışın: Kişisel Dijital Avantaj

0

dijital reklam

Teknoloji şirketi olan Citrix gelecek beş yıl içinde insanların ve şirketlerin çalışma tarzını biçimlendireceğine inandığı üç ana mega trendi tanımlayan yıllık Teknoloji Ortamı Raporu’nu yayınladı. Şirketin CTO ofisi tarafından hazırlanan raporda üç başlık öne çıktı;

Gelecekteki işyeri deneyimini o şirketin çalışanları yönlendirecek

Kurumlar, serbest zamanlı çalışanlar ve yaratıcı ekonomileri benimseyen büyük yetenekleri harika işlerle buluşturarak aynı bir çöpçatan gibi çalışıyor. Gelecekteki nesiller iş yerlerinin her yer, her cihaz ve her zaman deneyimlerini benimsemesini talep edecekler.

Bu deneyimleri benimseyen iş yerleri en büyük yetenekleri kendilerine çekecek, zenginleşecek ve beklentilerin ötesinde büyüyecekler.

“Kişisel Dijital Avantaj” başarıyı belirleyecek

Günümüzde insanların günlük hayatını kolaylaştırırken onları geliştiren ve otomatikleştiren çok sayıda cihaz ve yazılım aracı bulunuyor. “Kişisel Dijital Avantaj” kavramı insanların daha hızlı, iyi ve anlamlı çalışmasını ve yaşamasını sağlayan dijital araçlar, donanım ve yazılımlardan oluşuyor. “Kişisel Dijital Avantaj” kavramının değeri insanlar şu beş özel deneyimde uzmanlaştıklarında anlaşılacak;

  • Kusursuz çoklu cihaz deneyimleri,
  • Dikkat ve bilgi yönetimi,
  • Hızlı öğrenim,
  • Gerçek zamanlı dijital yardım ve
  • Otomasyon yoluyla zaman yönetimi.

Bu deneyimler isteğe bağlı değil. Her biri sürekli değişen, bilginin dolup taştığı ve mümkün olandan daha fazla zaman alan önceliklerin bunalttığı bir dünyada başarılı olmak için gerekli.

Teknoloji bolluğu yaratıcılıkta devrime olanak tanıyor

Teknoloji bolluğu bireylere, daha yaratıcı olmaları ve topluma benzersiz bir katkı sağlamaları için daha fazla özgürlük tanıyor. Yakın zamanda gelişen Uber ve AirBnB gibi İnternet erişimli paylaşma ekonomileri ve Kickstarter gibi verici ekonomileri daha da yaygınlaşacak. Halihazırda kullanılmakta olan serbest araçlar ve teknolojilerin süre giden gelişimi, kaynakların daha fazla paylaşılır oluşu insanların yaşam kalitelerinin artmasına yardımcı olacak. Bu tahminler 2019 yılında insanların nasıl yaşayacağı ve iş yerlerinin nasıl değişeceğini önemli ölçüde etkileyecek teknolojideki gelişmeleri göstermekte.

Raporla ilgili konuşan Citrix CTO Yürütme Kurulu Başkanı Martin Duursma; “Rapor, müşteriler, iş ortakları ve endüstri liderleriyle saatlerce konuşan uzmanların gözünden pazarı yönlendiren trendler üzerinde benzersiz bir bakış açısı sunuyor. Bu trendlerin çoğunu yıllardır izlemekteyiz. Bununla birlikte defalarca karşımıza çıkan bir nokta da insanların iş ve özel yaşamlarını birleştirebilmek için yeterli özgürlük ve esnekliğe sahip olma isteğidir. Bu raporda, önümüzdeki 5 yıl içinde başarılı şirketler ve insanlar tarafından benimsenecek olan trendler ile ilgili güncel incelemeler, görüşler bulunmaktadır” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>