Techinside Google News
Techinside Google News

Yeni bir ödeme kuruluşu: Yemekpay geliyor!

Yemeksepeti'nin ödeme kuruluşu Yemekpay TCMB'den faaliyet izni aldı.

Türkiye’nin en başarılı girişimlerinden Yemeksepeti, geçtiğimiz aylarda bir fintech şirketi kurduğunu açıklamıştı. Bugün Resmi Gazete’de yayınlanan bilgilere göre, bir Yemeksepeti iştiraki olan “Yemekpay” faaliyet izni aldı.

Resmi Gazete’deki açıklama:

- Advertisement -

20/6/2013 tarihli ve 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun (Kanun) 14, 15, 18 ve 19 uncu maddeleri kapsamında yapılan değerlendirme neticesinde;

Yemekpay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye Kanun’un 12 nci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerinde belirtilen ödeme hizmetleri ile Kanun’un 18 inci maddesinin ikinci fıkrasında belirtilen elektronik para ihracı hizmetini sunmak üzere elektronik para kuruluşu olarak faaliyet izni verilmesine karar verilmiştir.

Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanuna bakıldığında 12. maddenin birinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre Yemekpay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., ödeme hesabına para yatırılması ve ödeme hesabından para çekilmesine imkan veren hizmetler de dâhil olmak üzere ödeme hesabının işletilmesi için gerekli tüm işlemleri yapabilecek.

Yemeksepeti’nin ödeme kuruluşu Yemekpay’in ne zaman faaliyete başlayacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmamış olsa da, kısa bir süre sonra Yemeksepeti kullanıcılarına yeni bir ödeme seçeneği olarak ortaya çıkacağı düşünülüyor. Yemekpay web sitesinde şu açıklama yer alıyor:

Değerli Ziyaretçimiz, Şirketimiz 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında faaliyet göstermek üzere TCMB’ndan faaliyet izni alma çalışmalarını sürdürmekte olup, ödeme hizmetleri konusunda henüz faaliyet gösterememektedir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir