Techinside Google News
Techinside Google News

Yeni çalışma modeline uygun yeni bir ofis modeli: U-House

Unilever Türkiye, çalışma alanlarında yeni bir amaca duyulan ihtiyaçtan yola çıkarak hibrit çalışma modeline uyumlu yeni ofisini tanıttı
- Advertisement -

Unilever Türkiye, çalışma alanlarında yeni bir amaca duyulan ihtiyaçtan yola çıkarak hibrit çalışma modeline uyumlu yeni ofisini tanıttı

Unilever Türkiye Ülke Başkanı ve Unilever Orta Doğu ve Türkiye Kişisel Bakım Genel Müdürü Mustafa Seçkin, örnek teşkil edecek bu yeni modelle çalışanların ofise “rezervasyon sistemi” ile giriş yaptıklarını ifade ederek, “işin etrafında bir hayat yerine, hayatın etrafında bir iş” anlayışını benimsediklerini kaydetti.

Son birkaç yılda iş hayatında çalışma modelleri ve çalışanların beklentilerinde ortaya çıkan değişim; buna ayak uyduran şirketlere rekabet avantajı sağlıyor. Unilever Türkiye Ülke Başkanı ve Unilever Orta Doğu ve Türkiye Kişisel Bakım Genel Müdürü Mustafa Seçkin de pandemiden sonra benimsedikleri hibrit çalışma modeliyle uyumlu yeni ofisleri U-House’u ve çalışan beklentilerinin karşılanması adına atılan adımları anlattı.

Bu hibrit modelden en iyi şekilde yararlanmak için tüm çalışanlarının, gün içerisinde ofiste geçirdiği süreye bakılmaksızın, en azından haftada bir kez U-House’a giriş yapmasını önerdiklerini ifade eden Seçkin, çalışanlarına ev ortamıyla yarışan bir konfor sunduklarını kaydetti. Seçkin, U-House’un çalışma modeline uygun olarak ofiste aşırı yoğunluğa sebebiyet vermemek ve aynı zamanda gelenlerin hizmetlerden en üst düzeyde yararlanmalarını sağlamak adına “rezervasyon sistemi” uygulandığını söyledi. Buna göre çalışanlardan ofise gelecekleri günü bir gün önceden sisteme girmelerini istediklerini dile getiren Seçkin, şunları söyledi;

Dünya’daki diğer Unilever ofislerine örnek gösterilen bir ofis modeli

Yeni çalışma modeline uygun yeni bir ofis modeli: U-House

“Bu bildirimi yapmayanlara da ofiste çalışma imkânı sağlanırken, bildirim yapanların otopark kullanımında önceliklendirilmesi söz konusu oluyor. U-House aynı zamanda Unilever’in ‘2.0’ uygulamaları arasında yer alıyor. Covid-19 sonrası global anlamda ortaya konan yönergelerin da önüne geçen, dünyadaki diğer Unilever ofislerine örnek gösterilen bir ofis modeli uygulanıyor. Yeni çalışma modelinin ve U-House yemek düzeninin gıda israfını azaltması kapsamında da sürdürülebilirliğe farklı açılardan faydası oldu. Ayrıca U-House, sahip olduğu ‘biyofilik dizayn’ ile doğayı içerisinde barındıran bir yapı haline geldi. İçindeki yeşil alanlar arttı, bu yeşil alanlar da ağırlıkla canlı bitkilerden oluştu.”

400 bluetooth alıcısıyla, sesli betimleme uygulaması

Yeni çalışma modeline uygun yeni bir ofis modeli: U-House

Unilever’de eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık gündemleri çerçevesinde çalışan / çalışacak görme engelli bireyler için özel bir uygulama bulunduğunu ifade eden Seçkin, “U-House katlarında yönlendirici işaretlerimiz yok. Çünkü görme engelli çalışanlarımızın telefonlarına yükleyecekleri bir uygulama ile rehber işaretlerimiz her an ellerinin altında. Bina boyunca yerleştirdiğimiz 400 bluetooth alıcısıyla, ofisin her köşesini deneyimleyebilecekleri sesli betimleme sistemlerimiz var. Tekerlekli sandalye kullanan çalışanlarımız için yükseklik ayarlı masalarla daha kapsayıcı bir çalışma ortamı yarattık. Ayrıca, masaların yüksekliğini istedikleri gibi ayarlamak isteyen çalışanlarımız da bu masalardan faydalanabilirler” diye konuştu.

Seçkin, U-House’un kapsayıcılık, yeşil ofis gibi temel kriterlerden ödün verilmeksizin oluşturulduğunun, ofisi küçültmenin sağladığı tasarrufun da çalışanlara ev rahatlığı sağlamak için kullanıldığının da altını çizdi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir