Yeni Ferrari CEO’su kim olacak?

0

yeni Ferrari CEO’su

Geçtiğimiz günlerde Ferrari CEO’su Camilleri görevi bıraktığını açıklamıştı. Peki yeni Ferrari CEO’su kim olacak?

Yeni Ferrari CEO’su için iki aday

Spor otomotiv sektörünün dev ismi Ferrari’de, CEO’luk görevinde olan Camilleri kişisel gerekçelerini öne sürerek görevi bırakmıştı. 65 yaşındaki Camilleri’nin son günlerde sağlık sorunları da yaşadığı bilinmekteydi.

Şimdi ise Ferrari’de boşalan bu yönetici koltuğuna kimin geleceği konuşulmaya başlandı. Reuters, Apple’ın yönetici kadrosunda bulunmuş iki ismin, Ferrari’de CEO’luk görevine getirilebileceğini yazdı.

Reuters bu isimlerin Apple’da halen CFO olarak görev yapan Luca Maestri ve eskiden CDO görevinde bulunan Jony Ive olduğunu duyurdu. Luca Maestri 2014 yılından beri bu üst düzey görevini yürütürken, Johny Ive 2019 yılında bağımsız tasarım şirketi LoveFrom’u kurmak için şirketten ayrılmıştı. Her iki isim de üst düzey tecrübeye sahip olması nedeniyle Ferrari’de yni adaylar olarak gösteriliyor.

Elbette iddia edilen adaylar arasında sadece bu iki isim bulunmuyor. Vodafone’un eski CEO’su Vittorio Colao’nun da Ferrari’de bu koltuğa yakın olduğu konuşuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>