Yeni Gmail tasarımı Temmuz ayında geliyor

0

Gmail Go

Google kısa bir süre önce, Gmail ara yüzünden önemli tasarım değişiklikleri yapacağını duyurmuştu.

Yeni arayüz geliyor

Yeni arayüz Nisan sonundan itibaren bazı kullanıcılara ulaşmaya başladı bile. Ancak tüm dünyada Gmail’in yeni yüzünün ne zaman kullanıma gireceği net değildi.

Google yeni yaptığı duyuru ile Gmail’in yeni versiyonunun Temmuz ayından itibaren tüm dünyadaki kullanıcılara açılacağını vurguladı.

Yeni Gmail’de, diğer Google servislerini aynı tab üzerinde açmanızı sağlayan tasarım değişikleri, e-posta kutusu üzerinde iletileri kontrol etmeyi yarayan pratik butonlar, daha rahat okunabilirlik için tasarımsal revizyonlar ve zamanı dolunca kendini yok eden e-postalar veya kayıt edilmeye izin vermeyen ataşlar gibi özellikler de yer alıyor. Ayrıca artık spam veya virüs şüphesi oluşturan e-maillerin üzerinde devasa bir kırmızı uyarı işareti olacak ve kullanıcıların bu mailleri yanlışlıkla açmasının önüne geçilecek.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>