Yeni Google Glass Ortaya Çıktı

0

google-glass-enterprise-edition

Google’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü Glass, ilk kez halk ile buluştuğunda tepkiler çok iyi değildi. Cihaz teknolojik anlamda beğenilse de, sosyal anlamda büyük tepki çeken cihazı sosyal alanlarda kullanmaya ısrar eden bazı kullanıcılar, mahremiyetlerinin ihlal edildiğini düşünenler tarafından ağır tepkilerle karşılaştılar, hatta bazı kullanıcılar fiziksel saldırılara uğradılar. Google Glass’ın çoğu bar, spor salonu, kafe, restoran, AVM gibi alanlarda yasaklanması da Google için büyük bir sürpriz oldu. Sonunda Google, Glass’ı sosyal alanlardan çekerek profesyonel kullanım alanında pazarlayacağını duyurarak revizyona soktu.

İşte o revizyon sonunda, profesyonel kullanıcılar için tasarlanan Google Glass ilk defa yüzünü gösterdi. Hastaneler, depolar, şantiyeler, lojistik sektörü gibi alanlar için tasarlanan yeni Google Glass, firmanın FCC’ye yaptığı başvurusunda kullandığı görsellerde ortaya çıktı.

Google’ın FCC’ye verdiği bilgilere göre, eskisine oranla daha ince, daha sağlam olan ve katlanabilir özelliği bulunan yeni Google Glass’ın katlandığında 7×3 inç boyutlarına ulaştığı görülüyor. Ayrıca, cihazın prizma ekranının da büyütüldüğü dikkat çekiyor. Böylece kullanıcının ekranda daha fazla bilgiye ulaşabileceği düşünülüyor. Google henüz yeni Glass hakkında bir açıklamada bulunmadı.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>