Yeni kanallar dijital başarının anahtarını oluşturuyor

0

dijital başarının anahtarı

Dünya çapında bir milyardan fazla müşteriden satın alma verilerinin analizi, şirketlerin yalnızca yüzde 37’sinin dijital ticaret lideri olduğunu gösteriyor. Salesforce, 4.102 ticaret lideriyle anket yaptı ve dünya çapında 1 milyardan fazla müşterinin tüketici ve ticari alıcı davranışlarını analiz etti.

Anket sonuçlarında bazı önemli bulgular ise şu şekilde oldu:

♦ Dağıtılmış ve karmaşık ticaret bir norm olarak ortaya çıkıyor: Dijital liderlerin yüzde 69’u, son iki yıl içinde yüzde 69’luk yeni dijital kanallara zaten yatırım yaptığını bildiriyor.

♦ Eyleme dönüştürülebilir veriler, kişiselleştirilmiş etkileşimi teşvik ediyor: Dijital liderler, dijital gecikmelere kıyasla yapay zeka stratejisi uygulama yetenekleri konusunda 4.3 kat daha emin.

♦ Şirketler, çeviklik ve kârlılığa odaklanmayı yeniliyor: Başsız mimariye sahip kuruluşların yüzde 77’si, vitrinlerde yüzde 77 oranında daha hızlı değişiklik yapılmasını sağladığını söylüyor.

Anket sonuçlarında en önemli bulgu ise yeni kanallar dijital başarının anahtarı konumunda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>