Yeni kimlik ve pasaport için cepten randevu alabilirsiniz

0

Mobil uygulamayla kimlik, pasaport ve ehliyet randevusu alınabiliyor

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü (NVİ) aralarında yeni kimlik ve pasaport için randevu almanın da yer aldığı mobil uygulamasını yayımladı. NVİ Mobil isimli uygulamayla ayrıca kimlik doğrulama, kimlik sorgulama, yabancı kimlik sorgulama ve yabancı kimlik doğrulama gibi işlemler de yapılabiliyor. Bununla birlikte; talep oluşturma, talep sorgulama, randevu alma, randevu sorgulama, randevu iptali, sunulan hizmetler için gerekli bilgilendirmeler, anlaşmalı bankalar ve nüfus müdürlüklerinin adresleri gibi işlemleri de NVİ Mobil’den gerçekleştirmek mümkün.

5 binden fazla indirildi

Google Play’deki verilere baktığımızda NVİ Mobil’in 5 binden fazla indirildiğini görüyoruz. Apple’ın uygulama mağazası olan App Store’da ise indirme verisi bulunmuyor. NVİ Mobil’i Google Play’den indirmek için buraya, App Store’dan indirmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>