Techinside Google News
Techinside Google News

Yeni şirketlerin iş hacimleri küçülüyor

İş gücündeki azalmalar, kriptodan SaaS'a, eğitim teknolojisi ve mobiliteye kadar her büyük sektördeki startup ​​çalışanlarını etkiledi.
- Advertisement -

İş gücündeki azalmalar, kriptodan SaaS’a, eğitim teknolojisi ve mobiliteye kadar her büyük sektördeki startup ​​çalışanlarını etkiledi. İlk başta, yalnızca kayaklarını aşan büyüme aşamasındaki girişimleri etkileyen bir trend gibi görünen şey, çok daha geniş bir şirket alanı, çalışanlarına anlamlı kesintiler yaptıklarını bildirmeye başladı.

En son sadece aylar önce 7 milyar dolarlık bir değerlemeyle 150 milyon dolar toplayan bir sağlık unicorn’u Ro, “giderleri yönetmek, organizasyonumuzun verimliliğini artırmak ve kaynaklarımızı mevcut stratejimizle daha iyi eşleştirmek” için personelinin yüzde 18’ini işten çıkardı.

Ünlülerin anlattığı derslere abonelik satan bir eğitim platformu olan MasterClass, ekibinin yüzde 20’sini azaltma kararı verdi.

Voi Technology, finans direktörü ve CEO yardımcısı Mathias Hermansson’a göre, kârlılığı “daha da artırmaya” odaklanmak ve genel merkezle ilgili maliyetleri düşürme hedefine odaklanmak için 35 kişiyi işten çıkardı. Ayrıca Netflix de yavaşlayan büyüme ve gerileme nedeniyle 300 kişiyi işten çıkardığını duyurdu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir